מלחמה בטרור הייאוש והתאבדויות

500 אנשים מתאבדים בישראל בכל שנה. 10,000 אנשים מנסים לשים קץ לחייהם בכל שנה (מעל 1500 מגיעים לחדר מיון) מהם כ200 ילדים!!!.

לא ממזמן מדינה שלמה הוכתה בתדהמה על מותו של יגאל בשן, ששם קץ לחייו, לאחר שניסה פעמיים ולא הצליח…

מדובר באנשים שיש להם את האומץ לזה… ואי אפשר לדעת כמה אנשים יש להם את האומץ אבל לא רוצים לצער את אלו שאוהבים אותם, ואי אפשר לדעת כמה רוצים להתאבד אבל אין להם את האומץ…. (לא בדקתי מחקרים בנושא, אחרי הכל אני צריך לשמור על שמחת חיים…)

כמה חיים בייאוש? בלי שמחה… אני מאמין שכל מי שלא רכש את התובנות של רבי נחמן סביר להניח שהוא בייאוש, ומי שיש לו – ניצול מהייאוש. ואמרו את זה קודם לפניי, תלמידי רבי נחמן, ולא מזמן המחיש זאת עו"ד יעקב וינרוט ז"ל בהרצאה של שעתיים, מספר ימים לפני מותו. (קישור להרצאה ותקציר בהמשך)

בשביל להציל את הדורות הבאים מהייאוש, חייבים להעביר לדור את הרעיונות והתובנות של רבי נחמן הנלמדים בספריו (כמו ליקוטי מוהר"ן, סיפורי מעשיות ועוד)

משרד החינוך צריך לאפשר זאת לילדים לקבל תובנות שיצילו את חייהם, כמובן לא בכפייה (זה לא עוזר), אלא בעיקר דרך המחנכים והמערכת כולה בשורשה, שילמדו את הספרים וטכסיסי המלחמה בעצבות, והם יעניקו כבר השראה לתלמידים. (חיוך, רוגע, עין טובה וכו'), ואם בבתי הספר ילמדו בספריו בהסכמת ההורים וזה יהיה ברצון ובשמחה אז בכלל הילדים יצאו לחיים גיבורים וחזקים מול כל מה שינסה לשבור את רוחם.

ולא להתבלבל!! אין בכוונתנו להחזיר אנשים בתשובה או להפוך אותם לברסלבים נלהבים, פשוט מאוד – להציל דורות שלמים ממכת הייאוש והרצון לגדוע את החיים.

טרור הייאוש מביא לתמותה יותר מטרור הקטל בדרכים וכמובן יותר מהטרור הערבי.

ואם כבר הזכרנו טרור, דעתי סגורה בהחלט שהנושא של אהבת החיים, חיוב השמחה, מיאוס העצבות והתרחקות מהייאוש, על פי דעתו של רבי נחמן, צריכים ללמד לכל העולם ובפרט לשכנינו הערבים שמנהיגיהם משתמשים בייאוש בשביל להסית אותם לרצוח יהודים, מעודדים אותם למות ומבטיחים להם את התקווה רק לאחר מותם. על כן חלק מהמלחמה בטרור הערבי הוא לא רק לייאש את המחבלים והמסיתים אלא גם לנסות להפריח תקווה אצל אלו שאין להם מטרה לפגוע בישראל, על ידי הפצת הדעת של רבי נחמן לכל העולם. (אגב בשני הבחירות הקודמות היו לא מעט קולות מקלפיות בכפרים ערביים)


(אישית לא ממליץ להקשיב להרצאה שכמעט כולה עוסקת בייאוש, עם הרבה פילוספיה המשכנעת לאמץ את הייאוש, ורק בסוף ההרצאה הוא מנחית את התקוווה היחידה לחיים – רבי נחמן): ההרצאה כבת שעתיים, מדקה 54:00 בערך מתחיל להיות מעניין, מ1:04:00 מדבר על רבינו הקדוש : )

תקציר מההרצאה (כן מומלץ) בכתבה של סיון רהב, בקישור הבא:

כתוב/כתבי תגובה