לא לפחד כלל!!

"על ידי דאגה ופחד נעשה הלב אטום" (ספר המידות)

כאשר הלב אטום, לא רואים נכון את המציאות, וגם כשמזהים משהו שאינו כשורה או משהו שניתן לתקן במציאות, אין אומץ לב לקום ולעשות את הדבר הנכון.

הפוליטיקאים זורעים דאגה ופחד בלב האזרחים כדי לאטום את הלב שלהם, שלא יהיה להם יישוב הדעת לזהות את הדבר הנכון, ושלא יהיה להם אומץ לבחור בדבר הנכון.

"על חרבך תחיה" הנאמר על עשיו, רלוונטי גם למפלגות וראשי עם שעל החרב (יצירת מלחמות ומחלוקות) הם ממשיכים לשבת על הכסא ולשלוט.

אנשים שבאמת רוצים לשרת את הציבור בתום לב לא זקוקים למלחמות שיסתירו מעיני הציבור את מי שהם באמת.

בימי הבחירות יש הרבה שטיפות המוח של הפחדות, מזהירים מפני מועמד מסויים שעלול להביא מלחמה או מועמד אחר שעלול לחלק את הארץ, או מועמד אחר שיקצץ בקצבאות, או מועמד אחר שיסכן את הדמוקרטיה, או מועמד אחר שיכפה את הדת. הם ישכנעו את האנשים לבחור בהם רק בגלל שהם הצליחו לגרום להם לפחד מהמועמד השני. הם לא יכולים לשכנע את העם למה כן לבחור בהם, מה טוב בהם.

כמו כן הם שוטפים את המוח בהפחדות מהסוג שאם תבחר למפלגה מסויימת שאתה כן חפץ בה אז הקול שלך עלול ללכת לאיבוד ואתה תיתן כח למועמד מסויים שהוא "מסוכן".. ויש כאלה שמקללים בשם התורה את מי שלא בוחר בהם.

השימוש בהפחדה נוגד את המושג "בחירה", אוטם את הלב באופן שאין בחירה. כי הבחירה צריכה להיות מתוך יישוב הדעת ורצון הלב.

אנו מאמינים באזרחי ישראל שעם השנים הם צברו אומץ ותעוזה, שהם מאמינים בבורא עולם ובהשגחתו ובצורך לחזק את הטוב, הם בעלי בחירה לבחור במה שהם מאמינים, ושהם לא מפחדים כלל.

2 מחשבות על “לא לפחד כלל!!

כתוב/כתבי תגובה