פניה דחופה לראש הממשלה

יום שני, ט"ו בשבט תשע"ט, 21 בינואר 2019

לכבוד ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו

לקראת פגישתך עם נשיא אוקראינה, אנו חפצים שוב לעורר את תשומת לבה של ממשלת ישראל והעומד בראשה, בנושא העלאת עצמות רבי נחמן לארץ ישראל.

המון מהעם שאין להם אינטרס כלכלי באומן או שאין להם בעיות אנטי ציוניות, מאוד חפצים להיפרד מאוקראינה ולבוא לקבר הצדיק רבי נחמן בארץ ישראל.

כבוד הנשיא מר ריבלין הודה לנשיא אוקראינה היום על כך שממשלת אוקראינה מאבטחת את שלומם של הנוסעים לאומן. שזה לא מדויק, האבטחה שם ברמה מאוד רדודה ביחס לכמות העצומה של ישראלים הנמצאים במדינה זרה. ונציגי החסידים תמיד שלמו המון לאוקראינה ולמאפייה שם על האבטחה. וכדאי שממשלת ישראל לא תסמוך על האבטחה של כמה מאות שוטרים (רובם אזרחים מחופשים) וכמה שוטרים ישראלים בודדים לא חמושים ש"מאבטחים" עשרות אלפי ישראלים בשטח ענק ופתוח. 
. האוקראינים ברוב חוצפתם העזו בעבר הלא רחוק לומר שקברו של רבי נחמן הוא נכס לאומי שלהם, רבי נחמן שנקבר ליד קבר אחים 30,000 שנטבחו על ידי האוקראינים (לפני כ350 השנה), בעיירת אומן שטבחה בעשרות אלפי יהודים כתשורה לצורר היטלר . כיום הם מכניסים למדינתם הרבה כסף מכל הטיסות שלנו לאומן , רוצחים וגם יורשים.

עם כל הנכונות של ממשלת ישראל לקשרים טובים, יש למוח היהודי מספיק דרכים ליזום ולייצר שיתוף פעולה ויחסים טובים, לא על חשבון הנרצחים והנטבחים ולא על חשבון קברו של רבי נחמן והמון מעם ישראל שבאים לפקוד אותו בלי ברירה אחרת.

על ממשלת ישראל להבהיר שקברו של רבי נחמן הוא נכס של עם ישראל ובבא העת כשיידרש עם ישראל יבקש להעלות את עצמותיו.

נודה לך מאוד אם תהיה לך הזכות להעלות את הנושא בפגישה
בהצלחה בכל דבר טוב שאתה עושה 
כולנו חברים
נ נח

כתוב/כתבי תגובה