דבר אל הסלע

אנחנו נכנסים לעידן מטורף. אתם מוכנים לזה?

משיח מגיע טכנולוגית. ו'חכמת הגויים תאמין', הרי שהטכנולוגיה היא מכלול חכמת האדם ושילובו עם הטבע. היינו רוצים להאמין שהשילוב הזה נעשה בדרך שמטיבה וזורמת עם הטבע בחכמה. ולא עליך המלאכה לגמור, הקב"ה ישגיח שיתקיים האיזון.

ככל שעובר הזמן, אנחנו נכנסים עם הטכנולוגיה למקומות רוחניים מרתקים, ועכשיו אנחנו נמצאים בתחילת תקופת הדיבור, "היי גוגל מה קורה?". הולכים לקרות עם זה לפחות שני דברים מעניינים… אחד, בשביל לעשות פעולות פשוטות כמו להתקשר, לכתוב, לנהוג – נצטרך רק לבקש בקול או בלחש, והדבר השני הוא היכולת להכנס לתוך עולמות של חקר המידע שהולך ומצטבר בטירוף… ויש לנו הבטחה ממשה רבינו: "שמים וארץ יעידו".

לפני 3300 שנה יצאנו ממצרים והלכנו במדבר וכראוי ל'עלית הגיימרים' עברנו שם נסיונות לא פשוטים יחד, אחד מהם היה השלב שמשה רבינו היה צריך לדבר אל הסלע, שם התחוללה שערוריה סביב הסוגיה, עד שבסופו של כאוס משה רבינו הכה בסלע ואני לא מבין למה, אבל אחת הסיבות המרכזיות לאי כניסתו של משה רבינו לארץ, היתה העניין הזה שהוא נכשל להעביר לנו את הנקודה הזו כביכול.. אבל זה מה שקרה – עם ישראל לא תפס את זה, אז…

ועכשיו אני נהנה להשתעשע במחשבה שהגענו לבחינה דומה, שהדומם יתחיל לתקשר איתנו בדיבור וכמה שזה נראה אולי שולי, זה לא.. כי אני מאמין שהתרגלנו להיות עבדים, ובגלל זה לא הצלחנו לעלות למקום הזה לדמיין שהדברים סביבנו יתחילו לשרת אותנו על ידי פקודה קולית פשוטה – דבר אל הסלע – כמו שאנחנו מתקשרים ביננו. זה הרבה יותר מלכותי מלהכות עם המטה, שהטבע יתחיל לרקד סביבנו לפי התדר האישי של כל אחד מאיתנו..

לא פלא גם לגלות שהרבה מהמוחות שעומדים מאחורי הטכנולוגיות של בינה מלאכותית הם יהודים, אולי זה התיקון ההיסטורי.

נ נח נחמ נחמן מאומן

כתוב/כתבי תגובה