מה נעשה בכנסת

מה נעשה בממשלה?

זאת שאלת המיליון, כי באמת צריך לשנות הכל, אבל הכל תלוי רק בדבר אחד, דעת. דעת כזאת שתעמוד מול כל השקר והפיתויים, ותשכנע את מי ששם שתפקידנו לדאוג לכלל ולא לעצמי, דעת שתכנס לכל הצעת חוק ותדאג שמטרתו תהיה חירות ולא שיעבוד, תיקון ולא קלקול. בקיצור ולעניין דעת רבינו נחמן צריכה לחדור לכנסת ולהתפשט לאט לאט, עד שתתקן את כל העולם.


המטרה בגדול היא ליישם את הדברים היפים שיש בתורה בהנהגת חיינו כחברה, ובחוקי המדינה. כל התורה יפה רק יש דברים שכולם כבר מסכימים עליהם, כמו – ואהבת לרעך כמוך, לא יהיה לך אלהים אחרים (כמו הכסף), ואהבת את הגר, מפני שיבה תקום, צער בעלי חיים וכו. וכו.

יש שני כוחות שמניעים את החברה, הכוח הטוב, האמיתי הנובע מערכים ומצפון אמיתיים, וכוח רע המונע מיצרים רעים כמו תאוות בצע, שלטון על אחרים וכל הקשור להם.

הממשלה אמורה לפעול מתוך הכוח הטוב ולחזק אותו בהנהגתה. הנהגה טובה אמורה לשרת את העם, כמו וועד בית שדואג לאינטרס של בעלי הבניין, שליחי הציבור. בניגוד ל"שלטון" ששואף לשלוט בעם ולשעבד אותו. חוקי המדינה הם הסכמים בינינו כדי לדאוג לטובת הכלל.

הכלכלה צריכה להיות מתוכננת ומנוהלת כמו כספי ועד הבית, לטובת הדיירים. לדוגמה: אם וועד הבית רוצה לדאוג לטיפוח הבניין, הוא צריך למצוא מנקה טוב במחיר הגון, גנן, צבעי וכו. באופן שהכסף של הדיירים ינוצל בצורה הטובה ביותר וכולם יהנו. ולהפך, ועד בית לא טוב שרוצה לחסוך לעצמו עבודה ולנצל לרעה את תפקידו יעשה אחרת, למשל ישכנע את הדיירים שחייבים חברת אחזקה רצינית ויקרה, ינפח וימציא בעיות בבניין כדי לשכנע שצריך גם חברת הדברה, חברת ביטחון ועוד שירותים יקרים, יוציא מהדיירים הרבה כסף, ואת הכסף יוציא איך שמתאים לו, למשל יעסיק את קרוביו, או את מי שיתן לו תגמול או חלק מהכסף וכו.

ככה זה לצערינו בממשלה

לדוגמה: יש לנו בארץ משאבי טבע – קרקעות, מים, שמש, גז וכל השאר.

הנהגה מתוקנת אמורה לחשוב איך לנצל אותם כדי להפיק מקסימום טובה לכל אחד. אם ניקח דוגמה שאני אוהב – אנרגיה סולרית. זה לא סוד שהעולם עובר למקורות אנרגיה חלופיות, נקיות יותר, זולות יותר, ומתחדשות (כלומר לא נגמרות כמו נפט). המדינה שלנו לא הכי מתקדמת בתחום, אבל לאחרונה ראיתי שהמדינה תיתן לחברה גדולה להשקיע הרבה מיליונים כדי להקים תחנות לייצור חשמל מהשמש באמצעות פנלים סולריים. זה נשמע טוב, אבל מה זה אומר? שהאנרגיה של השמש תגיע לידי חברה פרטית, והם ימכרו לנו את החשמל ויקחו את כל הרווח. במקום זה משרד האנרגיה היה צריך להעסיק מומחים שיתכננו מערכת ששייכת לממשלה, כלומר לציבור. לקנות בצורה קולקטיבית הרבה פנלים סולריים ולאפשר לכל אזרח להתקין בשטח שלו מערכת סולרית שהוא ירוויח ממנה ישירות.

למה זה לא קורה? מהסיבה הידועה, תאוות ממון. אותו ממונה על נושא האנרגיה יכול בקלות לקבל תגמול אישי מחברת ענק, וגם להיראות בעיני הציבור כאחד שעשה משהו, בעוד שפרוייקט ארוך טווח וטוב באמת לאזרח יראה תוצאות רק בעוד שנים, אולי אחרי הקדנציה שלו.

דוגמה נוספת, בנושא ביטחון המדינה:

זוכרים את ועד הבית שלנו? איך הוא המציא שיש הרבה ג'וקים ועכברים בבניין כדי לגייס כספים מהדיירים בשביל מבצע הדברה רציני? זה בשתי מילים מה שקורה בעולם בין המנהיגים. מלחמות זה טוב להם. זה סיבה טובה לשלוט ביד רמה, לגייס כספים וכח אדם, וזה גם מסית את תשומת הלב של הציבור כדי שלא ישימו לב לכל הקומבינות.

כבר אמרו לפנינו שמלחמות לא קורות בין אנשים, אלא בין מנהיגים. ב"ה בדורנו יש אינטרנט ורשתות חברתיות, וזה כלי שמשנה את העולם לטובה. צריך להשתמש בו כדי לעקוף את המלחמות של המנהיגים ולחזק את הקשר הטוב בין כל אזרחי העולם. לדבר על שלום, לגלות את האמת ולתת אור לעולם!

בקיצור לא חסר מה לעשות… ברוך השם רואים הרבה מאד פעילים אמיתיים בכל תחום ומכל סוגי האנשים. חילונים, דתיים, יהודים ואומות העולם, כולם כבר מתעוררים ורוצים שינוי אמיתי, עמוק ורוחני. חלק גדול מהעבודה היא לחבר בינינו ולפרגן לכל פעילות טובה שנעשית כבר, כמו שאמר חברינו יוהאן באתר שלו, זו היא הרשת החברתית האמיתית, לקשר בין הנקודות הטובות של כולם.

גם בכנסת צריך לתת במה לפעילויות מבורכות, לייצג אותם, לתמוך ולהצביע בעד הצעת חוק חיובי, ולהתנגד לפעילות והצעה שלילית.

הכתבה הזאת היא הצהרת כוונות כללית, בהמשך צריך לנסות ולפרט בכל תחום ולהציע דרכים לתיקון.

ב.ה. שנזכה!

נ נח נחמ נחמן מאומן

מחשבה 1 על “מה נעשה בכנסת

כתוב/כתבי תגובה